Please specify the Content Block to use as a top drawer content in Theme Options

بلاگ

firebox-estil2

جعبه های آتش نشانی  با توجه به کارکرد شان در طرح ها و رنگ های مختلفی ساخته می شوند. این جعبه ها در محل هایی که احتمال وقوع آتش سوزی زیاد است بسیار لازم می باشد که با استفاده از کپسول آتش نشانی موجود در جعبه می توانید آتش سوزی های کوچک را اطفا نمایید و تا رسیدن آتش نشانان به محل مانع گسترش آتش سوزی شوید.

برای انتخاب جعبه فایرباکس نیاز است فاکتورهایی مورد بررسی قرار بگیرند. با هورژینا باشید تا این فاکتور ها را برای شما شرح بدهیم:

مورد اول: ضخامت جعبه آتش نشانی

یکی از مهمترین موارد برای انتخاب جعبه فایرباکس ضخامت ورق جعبه می باشد.یعنی جعبه باید ضخامت قابل قبولی داشته باشد تا مقاومت خوبی در برابر آسیب و ضربه های احتمالی را داشته باشد. جعبه های فایرباکس در ضخامت های 1تا میلی لیتری ساخته می شوند به طوری که مقاومت مورد نیاز برای نگه داشتن تجهیزات درون خود را داشته باشند.

مورد دوم: محل بکارگیری جعبه ی آتش نشانی

فایرباکس ها در محل های مختلفی از جمله ادارات ، سازمان ها، مجتمع ها ، آزمایشگاه ها و …نصب می شوند.
پس هر محلی که در آن احتمال حریق باشد، محیلی می باشدکه حتما باید در آن از وسایل ایمنی آتش نشانی که داخل جعبه آتش نشانی هستند، استفاده کرد.
یکی از عوامل مهم در انتخاب جعبه ی آتش نشانی ، مساحت محیط مورد نظر است. اگر محل مورد نظر مکانی بزرگ یا فضای بیرونی را شامل شود شما باید از جعبه آتش نشانی دو کابین و یا جعبه ی تک کابین محوطه ای استفاده کنید.
در صورتی که در محل مورد نظر در صورت آتش سوزی احتمال قطع برق و تاریک شدن محیط وجود دارد شما می توانید از جعبه های نورتاب استفاده کنید که در تاریکی قابلیت دیده شدن دارند.

در محیط هایی که فضا برای کار گیری جعبه آتش نشانی بسیار کم است شما می توانید از جعبه ی آتش نشانی با درب کرکره ای استفاده نمایید. این نوع جعبه ها به صورت توکار نیز مورد استفاده قرار گرفته و به فضای زیادی برای باز و بسته شده درب آنها نیاز نیست.

مورد سوم : قفل جعبه آتش نشانی

با توجه به اینکه جعبه فایرباکس برای مهار آتش سوزی استفاده می شود، پس سرعت در این شرایط از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد که لازم است که قفل های استفاده شده در این جعبه ها طوری باشد که راحت باز شود و دسترسی به کپسول آتش نشانی را تسهیل کنند.پس باید قفل های جعبه ها به آسانی باز شوند.

یک دیدگاه بگذاریددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *