Please specify the Content Block to use as a top drawer content in Theme Options

بلاگ

tajhizat-d1

تجهیزات داخل جعبه آتش نشانی

یکی از وسایلی که این روز ها در حوادث آتش سوزی بسیار کاربرد دارد، جعبه آتش نشانی است، احتمالا در گذشته استفاده از جعبه آتش نشانی اختیاری بود، اما در حال حاضر استفاده از این جعبه ها یکی از موردهایی است که قطعا می بایست انجام شود تا شما بتوانید دیگر مجوز های ساختمان خود را دریافت کنید. اما جدا از بحث اجبار، مناسب ترین کار این است که اندکی دوستانه تر به استفاده از جعبه های آتش نشانی استفاده کنید و به این فکر کنید که بهره گیری از این تجهیزات در منازل مسکونی می تواند در زمان های اضطراری که با آتش سوزی شدید مواجه می شوند بتوانید عملیات مرتبط به خاموش کردن آتش سوزی را به آسانی انجام دهید و به این شکل از آسیب های جانی و مالی در اثر آتش سوزی جلوگیری نمایید.

در این مطلب ما (هورژینا)می خواهیم محتویات و تجهیزات داخل جعبه های آتش نشانی را باهم مورد بررسی قرار دهیم و درباره کاربرد و جایگاه هر یک از این قطعه ها در جعبه آتش نشانی صحبت کنیم.

چه تجهیزاتی در جعبه آتش نشانی وجود دارد؟

 کپسول آتش نشانی

این روز ها کپسول های آتش نشانی یکی از مهم ترین تجهیزات برای خاموش کردن آتش سوزی هستند که می توان گفت بعضی از افراد با آنها آشنایی لازم را دارند. کپسول آتش نشانی به عنوان یک وسیله یدکی در جعبه آتش نشانی است و به نوعی می توان گفت که عضو ثابت جعبه های آتش نشانی نمی باشد. قرار دادن یا ندادن کپسول آتش نشانی در جعبه آتش نشانی به طراحی سیستم آتش سوزی ساختمان بستگی دارد. بنابر این چنان چه که در یک ساختمان به جعبه آتش نشانی مواجه شدید که فضای لازم را برای کپسول آتش نشانی ندارد و اصلا چنین چیزی برای آن پیش بینی نشده بود تعجب نکنید، به دلیل اینکه این موضوع کاملا معمولی است.

زمانی که از کپسول آتش نشانی در جعبه آتش نشانی می خواهید استفاده کنید، افرادی که با این نوع تجهیزات آشنایی ندارند یک راهنمای استفاده در آن قرار گرفته که می توانید با مطالعه آن اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید، همین طور توجه داشته باشید که کپسول های آتش نشانی خود را مرتب چک کنید تا موقع حادثه مشکلی نداشته باشید.

استفاده از شیر آلات و کوپلینگ آتش نشانی در جعبه آتش نشانی

شیر ها و کوپلینگ های آتش نشانی تنها در نمونه هایی از جعبه آتش نشانی مورد استفاده قرار می گیرد که در آن ها از قرقره و شیلنگ آتش نشانی برزنتی استفاده شده باشد. این تجهیزات به شما این امکان را خواهند داد تا در زمان حادثه شیلنگ برزنتی را با استفاده از کوپلینگ به شیر آتش نشانی در جعبه آتش نشانی متصل نمایید، شیلنگ برزنتی را به شکل کامل و بدون تا یا خم و کامل باز نمایید و بعد شیر آتش نشانی را بازکرده تا آب به داخل شیلنگ هدایت شود و بتوانید از آن استفاده نمایید.

استفاده از شیلنگ و قرقره در جعبه آتش نشانی

قرقره و شیلنگ های آتش نشانی استفاده شده در جعبه های آتش نشانی از 2 نوع قرقره با شیلنگ هوزریلی و قرقره با شیلنگ برزنتی می باشد که در خصوص آنها بیشتر برای شما توضیح خواهیم داد. اما پیش از آن این نکته را در نظر بگیرید که شیلنگ و قرقره آتش نشانی یکی از اصلی ترین تجهیزات استفاده شده در جعبه آتش نشانی می باشد و به این دلیل به عنوان یک عضو ثابت در جعبه های آتش نشانی شناخته شده است.

قرقره و شیلنگ های هوزریلی

جنس این شیلنگ ها از پلاستیک است و استفاده از آن ها خیلی آسان است و آبرسانی به آن ها توسط هرزگردی برنجی که در مرکز قرقره می باشد تامین می گردد، بهره گیری از این قرقره و شیلنگ ها اصلا احتیاجی به آموزش ندارد و همه می تواند به آسانی از آن ها بهره گیری نمایند. هزینه ی این نمونه قرقره و شیلنگ از نمونه برزنتی زیادتر می باشد و دارای عمر زیادتری هم هستند.

قرقره و شیلنگ برزنتی

همان گونه که از نام این شیلنگ ها پیداست جنس آن ها از برزنت است، بهره گیری از این شیلنگ ها برای اشخاصی که برای استفاده از آن ها آموزش های لازم را ندیده اند احتمال دارد خیلی دشوار و چالش برانگیز باشد، اما دبی آن ها از شیلنگ های هوزریلی زیادتر می باشد و برای این در خاموش کردن آتش سوزی های بزرگ قادر هستند اثر گذار باشند. آب رسانی این شیلنگ ها با استفاده از شیر و کوپلینگ به خصوصی صورت می گیرد.

یک دیدگاه بگذاریددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *