Please specify the Content Block to use as a top drawer content in Theme Options

بلاگ

poodriii

خاموش کننده پودری یا همان کپسول آتش نشانی محتوی پودر چگونه است؟در سالهای دورتر نحوه بکارگیری پودر شیمیایی اینگونه بود که تعدادی قوطی یا ظرف به شکل های گوناگون را از پودر پر میکردند و در مکانهای مناسب می گذاشتند که به محض شروع حریق افراد مسئول درب قوطی ها را باز کرده و پودر آن را به روی حریق می پاشیدند و نوعی دیگر از این قوطی ها نیز بگونه ای ساخته شده بود که هنگام پرتاب قوطی محتوی پودر بر روی حریق بطور اتوماتیک پودر خارج می شود و آتش را خاموش می کرد که اغلب موارد این تکنیک نیز با نا کامی مواجه می شد ولی با گذشت زمان برای پاشیدن پودر بر روی آتش کپسول های آتش نشانی پودری فعلی طراحی و ساخته شدند.

پودر خشک

پودر خشک از مخلوطی از گرد بعضی از مواد شیمیایی که جهت خاموش کردن آتش سوزی ها به کار میرود که عبارتند از :

الف : پودر شیمیایی که برای اطفاء حریق غیر فلزات به کار می رود. در این نوع کپسول آتش نشانی بعلت تحت فشار بودن احتمال فشرده شدن پودر وجود دارد بدین جهت بهتر است بعد از برداشتن کپسول از محل نصب حداقل یکبار آنرا سروته نمائید .
ب – خاموش کننده پودر و گاز
در کپسول آتش نشانی پودری فشار لازم برای خارج شدن پودر از گاز ذخیره شده در داخل کارتریج تامیین میگردد. این سیلندر کوچک با توجه به ظرفیت خاموش کننده در نظر گرفته می شود و محتوی گاز Co۲ می باشد .

انواع کپسول های آتش نشانی پودر و گاز

کپسول های آتش نشانی پودر و گاز را میتوان به دو گروه تقسیم کرد که هر گروه خود شامل چندین نوع می باشد.
الف : کپسول های آتش نشانی پودر و گاز کارتریج خارج
ب: کپسول های آتش نشانی پودر و گاز کارتریج داخل
در نوع کارتریج خارج ، کارتریج خارج از بدنه قرار دارد و مجرای خروجی گاز کارتریج به بدنه کپسول پیچ می شود .
در نوع دوم کارتریج گاز CO۲ درون بدنه قرار دارد که هنگام کار با زدن ضربه یا فشار بر روی اهرم راه خروج گاز داخل کارتریج باز و گاز وارد بدنه میشود .

یک دیدگاه بگذاریددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *