Please specify the Content Block to use as a top drawer content in Theme Options

بلاگ

darb-zed-harigh

درب ضد حریق از درب‌هایی است که در برابر حرارت مقاوم هستند و معمولا برای خروج اضطراری استفاده می‌کنند تا مهار آتش و دود باشد و افراد، حین حادثه بتوانند راحت‌تر فرار کنند، بنابراین این درب‌ها نقش بسیار بالایی را برای امنیت افراد ساختمان، ایفا می‌کند و از سمتی باعث کاستن خسارات احتمالی می‌شود.
اگر بخواهیم کمی بیشتر از عملکرد، درب‌های ضدحریق برایتان بگوییم، باید به میزان مقاومت آن در برابر شعله‌های آتش اشاره کرد چراکه حدودا تا 4 ساعت مقاومت می‌کند و چهارچوب و روکش درب هردو معمولا از جنس فولاد هستند که یک پوشش رنگ نسوز به همراه پشم‌سنگ آن را کامل می‌کند؛و به دلیل ‌اینکه از ورود دودهای سمی جلوگیری کند، لاستیک درزگیر نسوز را برای اطراف ‌آن درنظر گرفته‌اند.

نصب و راه اندازی درب ضد حریق

نکته‌ای که حین نصب درب اتوماتیک ضدحریق باید در نظر گرفت این است که کناره‌های درب نباید هیچ‌گونه شکافی داشته باشد و حتما با عایق حرارتی پوشانده شود.

انواع در ضدحریق

1. درب ضدحریق فلزی: این درب‌ها را معمولا با ورق‌های از جنس گالوانیزه و روغنی، بر اساس رطوبت موجود ساختمان ساخته می‌شود که داخلش از پشم سنگ پر شده است تا از آتش جلوگیری کند.
2. در ضدحریق چوبی: برای ساخت درب ضدحرق چوبی، از چوب روس و چهارچوب فلزی استفاده می‌کنند اما ضخامتی بیشتر از درب‌های ساختمانی. در ضمن برای ساخت این‌درب‎ها نباید از رنگ و طرح سی ان سی استفاده کرد؛ چراکه مقاومت درب را کاهش می‌دهد.
3. درب ضدحریق شیشه‌خور: شیشه‌های بکار رفته برای ساخت این درب‌ها نسوز می‌باشد که با دقت بالایی برش مخصوص می‌دهند و نصب می‌کند، چون که باید از انتشار دود جلوگیری کند تا باعث خفگی و تنگی نفس افراد نشود. معمولا هزینه ساختش بیشتر از حد معمول است که برای ساختمان‌های مسکونی توجیه اقتصادی ندارد.
*نکته: حین خرید درب ضدحریق، حواستان باشد درب‌هایی را تعبیه کنید که تاییدیه سازمان آتش‌نشانی کشور را داشته باشد.

یک دیدگاه بگذاریددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *