Please specify the Content Block to use as a top drawer content in Theme Options

بلاگ

gherghereh-firebox

فایرباکس چیست؟

قبل از اینکه کاربرد قرقره فایرباکس را برای شما توضیح بدهیم باید برایتان بگوییم، فایرباکس یا جعبه آتش‌نشانی محلی است که تجهیزاتی که برای خاموش کردن آتش از آن استفاده می‌کنند، در آن قرار می گیرند.

اجزای فایرباکس:

در ساختمان‌ها لوله‌های قرار دارد، که به صورت عمودی و یا افقی از پایین تا بالاترین نقطه ساختمان کشیده شده است و در هر طبقه یک خروجی در نظر گرفته‌اند که همان فایرباکس و یا جعبه‌های آتش‌نشانی هستند که یکی از اجزای اصلی آن، قرقره فایرباکس است.

قرقره فایر باکس چیست؟

در واقع این قرقره برای قرارگرفتن شیلنگ آتش‌نشانی در داخل جعبه بکار می‌رود و معمولا از دو ورق مدار آهنی تولید شده است که با فاصله ای استانداردی به همراه تعدادی میله‌ آهنی قرار گرفته‌اند.

این نکته را توجه کنید که هر قرقره فایرباکس معمولا مختص جنس خاص شیلنگ جعبه فایر باکس تعبیه شده است؛ چراکه باز و بسته شدن شیلنگ‌های برزنتی با ابعاد مختلف، متفاوت از هم عمل می‌کند که خود تولید کننده با درنظر گرفتن این مورد تولید می‌کند. از سمتی برای شیلنگ های پلاستیکی یا همان هوزریل از قرقره فایرباکس استفاده نمی‌‌کنند.

استاندارهای‌ نصب قرقره فایر باکس

قبل از هرچیزی، محل‌های را برای نصب قرقره آتش نشانی در نظر بگیرید که قابل دسترس باشد و تمام واحدهای طبقه را پوشش دهد.
1. بهترین مکان نصب قرقره آتش‌نشانی نزدیک محل خروجی اضطراری است، چرا که باید در محلی نصب شود که علاوه بر قابل دسترس بودن مانع حرکت افراد در موقع عادی و اضطراری باشد.
2. ارتفاع نصب قرقره فایر باکس باید حدودا 130 سانتی‌متر از کف واحد باشد.
3. فشار آب در داخل قرقره باید به حدی باشد که حداقل پرتاب آب، 6 متر باشد. (این مورد را حتما با کارشناس مربوطه بررسی بنماید)
4. درصورتی که یک طبقه متراژ زیادی دارد و ملزم این است دو جعبه نصب شود، حداکثر فاصله بین آنها را 30 متر در نظر بگیرید.

در آخر بهتر است کار را به کاردان بسپارید و از کارشناس ها و یا عامیلن مجاز برای نصب و نگهداری سیستم‌های اطفاء حریق کمک بگیرید.

یک دیدگاه بگذاریددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *