Please specify the Content Block to use as a top drawer content in Theme Options

بلاگ

fire-truck-min

ماشین آتش نشانی همانطور که از نامش پیداست وسیله ای است که برای انجام عملیات اتش نشانی ساخته شده است. که از مهمترین اهداف ساخت ان میتوان به تهیه آب برای مهار حریق ، انتقال اتش نشانان به صحنه اتش سوزی ، حمل تجهیزات آتش نشانی، نجات افراد در سانحه و …اشاره کرد.

تجهیزات موجود در یک خودروی آتش نشانی  شامل: مخزن آب، پمپ، شیلنگهای آتش نشانی، نردبان های زمینی ، ابزارهای دستی، دستگاه تنفس، جعبه کمکهای اولیه و …می باشند که هر کدام بسته به نوع حادثه کابرد خاص خود را دارند.

انواع ماشین آتش نشانی

خودروهای آتش نشانی با توجه به کاربردشان انواع مختلفی دارند که به تشریح آنها می پردازیم.

خودروهای نجات

این نوع از ماشین های آتش نشانی سبک هستند و دارای وسایل تخصصی نجات هستند.

خودروی تانکر آب

این نوع از خودروهای آتش نشانی سنگین هستند و مخزن آب انها گنجایش بیش از 12000 لیتر آب را دارد. این نوع ماشین اتش نشانی بدون پمپ آب می باشند و در مواقعی استفاده می شوند که آتش سوزی گسترده باشد و نیاز به اب زیادی باشد.

خودروی آتش نشانی پیشرو

این نوع ماشین اتش نشانی که در تمامی ایستگاه های آتش حریق وجد دارد دو کابین هستند و برای اعزام اتش نشانان استفاده می شود که هنگام اعزام به ماموریت جلوی ناوگان آتش نشانی قرار می گیرند. این خودروها همچنین سنگین هستند و مجهز به مخزن آب ، پمپ آتش نشانی ، تجهیزات نجات ، تجهیزات آبرسانی و … هستند.

خودروی آتش نشانی پسرو

خودروی پسرو همانند خودروی پیشرو خودرویی سنگین است که دارای مخزن آب، پمپ و تجهیزات آبرسانی است. این خودرو تک کابین است و بنابراین ظرفیت مخزن آب آن از خودروی پیشرو بیشتر بوده و می تواند در حریق ها به عنوان تامین کننده آب مورد نیاز برای خاموش کردن آتش بسیار مفید باشد.

خودروی لوله کشی

این خودروها برای ماموریت های جزئی استفاده می شوند و برای حمل تجهیزات آب رسانی استفاده می شوند.

 

 

یک دیدگاه بگذاریددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *