Please specify the Content Block to use as a top drawer content in Theme Options

بلاگ

cheragh-sar-darb

چراغ سر درب چیست؟

چراغ سر درب وسیله‌ای است که به وسلیه نور به کسانی که در محیط هستند اطلاع رسانی می‌کند و معمولا اخطاردهنده است. ال ای دی‌ های بکار رفته در چراغ‌های سردرب دارای یک ورودی برای مانیتور کردن دتکتوری است. چراغ سردرب بعد از اینکه آتش سوزی را تشخیص داد از طریق دتکتوری، چراغ روشن می‌شود.
برخی از چراغ سردرب‌های که در بازار وجود دارد، از بردهایی تهیه شده است که می‌تواند با دود زیادی که در محیط وجود دارد، نور کافی را جهت راهنمایی افراد گرفتار در آتش ارسال کند.

انواع چراغ سردرب:

در حال حاضر دو نوع چراغ سردرب داریم که متناسب با جایگاه نصب آن تعریف شده است:
1. قابلیت نصب بر روی سردرهای قاب دارند.
2. قابلیت نصب بر روی سردرهای بدون قاب را دارند.

آیا کاربرد پنل اعلام حریق در ساختمان را می دانید؟ کلیک کنید.

استاندارهای چراغ سردرب

  • نورهای چراغ سردرب باتوجه به استاندارهای بین المللی تعیین می‌شود و با رنگ‌های شاخصی که دارد برای اطلاع رسانی افرادی که در محیط آتش‌سوزی قرار دارند، استفاده می‌کنند.
  • افراد حاضر در سانحه باید راحت راه خروجی را پیدا کنند، پس بهترین حالت نصب این چراغ‌ها در مجاورت و یا بالای درب ورودی یا خروجی است.
  • ساختمان‌های که دارای اتاق‌های زیاد هستند اگر در داخل یکی از اتاق ها حادثه رخ بدهد تشخیص اتاق حادثه مشکل می‌شود. به همین دلیل چراغ سردرب‌های حساس به تشخیص دود و حرارت را برای این نوع ساختمان‌ها الزامی است.

تعمیر و نگه‌داری چراغ سردرب

باتوجه به اینکه این ابزار بر پایه سنسور کار می‌کند، حتما به صورت ماهانه و سالانه توسط کارشناس مرتبط بررسی شود.

برای خرید چراغ سردرب به چه نکته‌ای توجه کنیم؟

قبل از خرید، حتما جایگاه نصب آن را در نظر بگیرید تا بدانید دقیق چه نوع چراغی را خریداری کنید. چراغ‌هایی را خریداری کنید که دارای تاییدیه از سازمان آتش‌نشانی کشور باشد. در نهایت حتما به خدمات پس از فروش محصول خریداری شده توجه کنید.

یک دیدگاه بگذاریددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *