Please specify the Content Block to use as a top drawer content in Theme Options

بلاگ

Mounting-Fire-Extinguisher-In-Car-min

آشنایی با کپسول آتش نشانی خودرو

وجود یک کپسول آتش نشانی در خودرو همیشه لازم است زیرا حادثه خبر نمی کند. هر چند که ظرفیت خاموش کننده هایی که برای خودرو ساخته می شوند همانند سایر خاموش کننده هاست اما آنها در ابعاد کوچکتری ساخته می شوند تا فضای کمتری را اشغال کنند.

اما سوال اینجاست که در یک اتومبیل چه نوع آتش سوزی ممکن است رخ بدهد؟

در یک اتومبیل مواد قابل اشتعال زیادی وجود دارند از جمله روغن داخل موتور، بنزین، شیلنگ بنزینو … .

آتش سوزی خودرو چگونه ممکن است انجام شود؟

عواملی که در آتش سوزی موثر هستند شامل :

ایرادات طراحی خودرو، تصادفات خودرو، نواقص سیستم برقی (الکتریکی) خودرو، داغ شدن صندلی‌ها، باتری خودو، سیستم گرمایشی خودرو (بخاری)، تجهیزات غیر استاندارد نصب شده روی خودرو، داغ شدن بیش از حد موتور، داغ شدن مبدل کاتالیزور

اما از چه نوع خاموش کننده ای برای خودرو مناسب است؟

کپسول آتش نشانی پودر خشک یا ABC بهترین پیشنهاد برای خودرو است. زیرا می‌تواند برای مایعات قابل اشتعال مثل بنزین و گازوئیل و همچنین برای مواد پلاستیکی موجود داخل کابین خودرو مورد استفاده قرار گیرد. درضمن استفاده آن روی آتش سوزی مربوط به وسایل برقی هم ایمن است.

هنگام خرید کپسول اتش نشانی به سبک بودن، جمع و جور بودن، با دوام بودن، پر و آماده بودن و … توجه فرمایید.

محل مناسب برای نگهداری خاموش کننده در خودرو

خیلی از افراد بعد از خرید کپسول آتش نشانی یکراست به سمت صندوق می روند و آن را درون صندوق قرار می دهند. اما این کار اشتباه است ، درواقع مناسب ترین مکان درون کابین در مکانی با دسترسی بسیار سریع است. که مثلا می تواند زیر صندلی راننده یا زیر صندلی کنار راننده باشد.

همانند سایر خاموش کننده ها، خاموش کننده های خودرو هم باید در موعد مقرر خود شارژ مجدد یا تعویض شود، حتی اگر قبلا به طور کامل تخلیه نشده باشد.

یک دیدگاه بگذاریددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *